Forum Psychologia Internetu Strona Główna Psychologia Internetu
Artykuły, informacje, poważne dyskusje i luźne rozmowy na temat psychologicznej strony Internetu
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uratowana dzięki Internetowi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychologia Internetu Strona Główna -> CIEKAWOSTKI
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NightRainbow
**Mistrz Konwersacji**
**Mistrz Konwersacji**



Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 1173
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: U.K.

PostWysłany: Śro 0:39, 15 Mar 2006    Temat postu: Uratowana dzięki Internetowi

Polska Agencja Prasowa poinformowała o uratowaniu przez policję kolejnej niedoszłej samobójczyni. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby 19-letnia mieszkanka Białegostoku ratunku nie zawdzięczała... Internetowi i sms-om. O planach zakończenia życia poinformowała policję internetowa koleżanka zdesperowanej dziewczyny. Czyżby szaleństwo internetowych samobójstw dotarło do nas z Korei i Japonii? Postanowiliśmy zapytać o to policję.

Według informacji podlaskiej policji, oficer dyżurny około 2 w nocy odebrał telefon internautki, która poinformowała o planach swojej sieciowej koleżanki oraz o pożegnalnej wiadomości sms wysłanej z telefonu komórkowego. Po ustaleniu tożsamości niedoszłej samobójczyni na pomoc pośpieszył patrol policji. Okazało się, że dziewczyna przyjęła ponad pół setki różnych tabletek. Na szczęście jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. O to, jak w takich sytuacjach reaguje policja oraz jakie możliwości ma w zakresie zapobiegania próbom samobójczym zapytaliśmy Zbigniewa Urbańskiego z Komendy Głównej Policji.

PCWK Online: Czy policja odnotowuje wiele przypadków niedoszłych lub niestety skutecznych samobójców, umawiających się w sieci, bądź informujących o swoich zamiarach w ten sposób?

Zbigniew Urbański, Komenda Główna Policji: Nie prowadzimy takiej statystyki ale zdarzają się przypadki, kiedy otrzymujemy informacje od osób, które podczas przeglądania Internetu lub poprzez komunikatory internetowe dowiadują się o próbach samobójczych. Ponadto, policjanci wyspecjalizowani w monitorowaniu Internetu w przypadku napotkania tego typu informacji natychmiast podejmują działania mają na celu ustalenie oraz uratowanie osoby, która informuje o zamiarze popełnienia samobójstwa.

W jaki sposób tego typu informacje są sprawdzane?

Policjanci ustalają z jakiego miejsca zostało nawiązane połączenie z Internetem a następnie we współpracy z dostawcą Internetu namierzają konkretne mieszkanie, do którego natychmiast zostaje wysłany patrol policji.

Ile osób rocznie udaje się uratować?

Na szczęście takich spraw jest bardzo mało i są to najczęściej głupie żarty. Pomimo tego, każda tego typu informacja jest natychmiast sprawdzana.

Jak wiele osób zajmuje się takim monitoringiem?

W każdym województwie działa zespół do zwalczania przestępczości internetowej i komputerowej. W ramach swoich obowiązków policjanci zwracają uwagę na tego typu informacje zamieszczane na grupach dyskusyjnych lub forach.

Czy wiele jest zgłoszeń tego typu?

Na szczęście tego typu zgłoszenia zdarzają się sporadycznie.


(Na podst. --> idg.pl)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychologia Internetu Strona Główna -> CIEKAWOSTKI Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin