Forum Psychologia Internetu Strona Główna Psychologia Internetu
Artykuły, informacje, poważne dyskusje i luźne rozmowy na temat psychologicznej strony Internetu
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polityczny blog

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychologia Internetu Strona Główna -> CIEKAWOSTKI
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NightRainbow
**Mistrz Konwersacji**
**Mistrz Konwersacji**



Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 1173
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: U.K.

PostWysłany: Sob 18:14, 21 Sty 2006    Temat postu: Polityczny blog

Prowadzenie internetowego pamiętnika, czyli bloga, zwiększa szanse w wyborach. Polscy politycy na razie tego nie wykorzystują.

Dotychczas tylko dwóch polskich polityków zrobiło z internetu użytek - Lech Wałęsa i eurodeputowany z ramienia Samoobrony Ryszard Czarnecki. Pierwszy, wykorzystując internetowe forum, rozpętał publiczną debatę o działalności Radia Maryja. Drugi, rozpoczynając pracę w Parlamencie Europejskim, zwierzał się ze swoich doświadczeń w blogu, opisując np. nowy gabinet z łazienką na zapleczu, co - jak stwierdził - pozwoliło mu wreszcie zrozumieć, że "elementarnym prawem posła jest prawo do toalety".

- Wyśmiewany w prasie blog Czarneckiego zraził polskich polityków, a szkoda - uważa Witold Sokołowski z firmy ePR zajmującej się marketingiem politycznym w sieci. Jego zdaniem ostatnia kampania prezydencka w USA dowiodła, że prowadzenie internetowego pamiętnika i dyskutowanie z internautami może zaowocować wzrostem poparcia nawet o kilka procent. Według Nielsen/NetRatings podczas kampanii każdego miesiąca strony Johna Kerry'ego i George'a Busha odwiedzało 1,5-2 mln internautów.

- Internet to potęga także w Polsce. Korzysta z niego od 7 do 10 mln Polaków. Najaktywniejsza grupa to ludzie w wieku 25-45 lat, czyli potencjalni wyborcy - dodaje Sokołowski i ocenia, że najlepsze obecnie strony internetowe pozwalające poznać partię i często aktualizowane mają SdPl i Samoobrona. Choć żadna nie sięgnęła jeszcze po blog.

- Rozważamy możliwość bloga. Może już od lipca ruszy pamiętnik Marka Borowskiego - przyznaje Witold Ferenc odpowiedzialny za internetowy wizerunek SdPl. Samoobrona zaś zamierza od połowy lipca wprowadzić codzienny czat z Andrzejem Lepperem. - Będzie zaczynał się o stałej porze i trwał godzinę - zdradza szef Samoobrony. Czaty zamierza również prowadzić prof. Zbigniew Religa, choć nie na własnej stronie internetowej, lecz gościnnie na różnych portalach.

PiS stawia tymczasem na listy dyskusyjne i korespondencję e-mailową, a w kampanii prezydenckiej PO temat aktywności internetowej jest jak na razie słabo obecny. - Nie wiem, co o blogach myśli mój szef. Nie było o tym mowy - przyznaje asystent Donalda Tuska. A szkoda, bo internauci właśnie Tuska typują na prezydenta. W sondażu przeprowadzonym w ubiegłym tygodniu przez redakcję internetową IDG.pl Tusk wyprzedził głównego rywala Kaczyńskiego o 3 proc.

- Obecność w internecie to klucz do wyborczego sukcesu. Blogi polityków to nie tylko magnes dla wyborców, ale i dziennikarzy. Wyczytane w internetowych pamiętnikach ciekawostki trafiają do gazet, a tym samym do wyborców nieserfujących w sieci. Można więc rzec: politycy do klawiatury! - podsumowuje Sokołowski.

(Zaczerpnięto z cywinska.pl)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Psychologia Internetu Strona Główna -> CIEKAWOSTKI Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin